TTB İşyeri Hekimliği Maaş Tarifesini Açıkladı

Tam Zamanlı İşyeri Hekimliği Maaşı Ne Kadar?Türk Tabipler Birliği (TTB), işyeri hekimlerinin maaşlarına ilişkin yayınladığı raporda, Tam Zamanlı İşyeri Hekimliği Maaşı tarifesini 93.154 TL olarak belirledi. 2023 Yılı İşyeri Hekimliği 2. Dönem Asgari Sözleşme Ücretleri İşçi Başına Ayrılması Gereken SürelerAsgari ücretlere ek olarak, işçi başına ayrılması gereken süreler de belirlendi. 50'den az işçi çalıştıran işyerleri için işçi başına birim 7 TL olarak belirlenirken, az tehlikeli işyerleri için işçi başına net ücret 351,39 TL, tehlikeli işyerleri için işçi başına net ücret 362,12 TL ve çok tehlikeli işyerleri için işçi başına net ücret 372,62 TL olarak belirlendi. İşyeri Hekimi Nasıl Olunur?İşyeri hekimi olmak isteyen kişiler, öncelikle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir eğitim kurumunda eğitim almaları gerekmektedir. Bu kurslara katılmak için tıp fakültesi mezunu olmak gerekmektedir. Eğitim sonrasında adaylar, ÖSYM tarafından yılda iki kez düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) sınavına girebilirler. Sınav başvuruları ÖSYM üzerinden yapılmakta olup, başarıyla sınavı geçen adaylar işyeri hekimi olarak görev yapma hakkı kazanırlar. ÖSYM'nin düzenlediği sınav, 50 sorudan oluşmaktadır ve adayların 35 doğru yapması beklenmektedir. Sınavın geçme başarı notu 70 puandır. İŞYERİ HEKİMLİĞİ KURSU HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN İSGHaber Telegram grubumuza katılmak için tıklayınız. İSG Haber Twitter hesabımıza ulaşmak için tıklayınız.

Üst Alt